RB is the new and main Lithuanian karting championship sponsor

RB – naujasis ir pagrindinis Lietuvos kartingo čempionato rėmėjas

Lieka vos savaitė iki RB Lietuvos kartingo čempionato pradžios: balandžio 21-23 dienomis Anykščių kartodrome vyks pirmojo etapo lenktynės. Naujas sezonas, pradedantis šios sporto šakos Lietuvoje septintąjį dešimtmetį, bus išties įdomus – bendradarbiavimas su kolegomis Latvijoje bei Estijoje lėmė trasų naujoves. Mūsų šalies lenktynininkai važiuos pas kaimynus, o pastarieji atvyks į varžybas Lietuvoje, tad varžybose su latviais ir estais bus puiki proga pamatyti, kas yra greitesnis.


Mūsų šalies kartingo čempionato dalyviai turės ne tik papildomos motyvacijos aplenkti kaimynus – KZ2 klasės sportininkai gaus galimybę trasose pasivaržyti su pasaulio ralio-reidų čempionu Roku Baciuška. Būtent RB, kaip lenktynių pasaulyje įprasta vadinti 23 metų Lietuvos automobilių sporto garsenybę, tampa nauju Lietuvos kartingo čempionato rėmėju.


Siekia būti pavyzdžiu ir įkvėpėju


„Mano istorija automobilių sporte irgi prasidėjo nuo kartingo. Pirmieji dideli pasiekimai vaikystėje, pirmosios rimtesnės pergalės ankstyvoje jaunystėje buvo pasiekti būtent lenktyniaujant kartais. Natūralu, kad dabar, toliau sėkmingai žengiant autosporto keliu, norisi paskatinti, įkvėpti visus dalyvaujančius. Tikiu, kad galiu tai padaryti per asmeninę prizmę, savo vardu pritraukdamas ne tik daugiau dėmesio, bet ir partnerių, suorganizuodamas pramogų, įdomesnių prizų“, - viliasi naujasis Lietuvos kartingo federacijos partneris Rokas Baciuška.


Beje, Roko sprendimas tapti papildomu stimulu jauniesiems sportininkams siekiant pergalių kartingo trasose, nėra unikalus. Automobilių pasaulyje, net ir kartingo sporte, populiarus panašus bendradarbiavimas: pavyzdžiui, Italijoje yra jau 34 metus vykstančios „Trofeo Andrea Margutti“ lenktynės. Jos žinomos ir prestižinėmis vadinamos visoje Italijoje, čia dalyvavo ne vienas F1 pilotas.


„Bendra idėja labai graži, nes Rokas yra vienintelis lenktynininkas Lietuvos istorijoje, turintis pasaulio čempiono titulą. Tikimės, kad tai bus naujas abiem pusėms naudingas postūmis: Rokas tikrai yra pavyzdys ne tik Lietuvoje. O mūsų augančiai čempionų kartai bus unikalus šansas ne tik matyti Roką etapuose, bet ir pabandyti su juo palenktyniauti. Juk absoliučios daugumos geriausių pasaulio lenktynininkų karjera prasidėjo nuo kartingo“, - džiaugsmo neslepia Lietuvos kartingo federacijos prezidentas Karolis Šikšnelis.


Kartingo varžybos – gera treniruotė


Nors R. Baciuškos pastarųjų metų varžybų kalendorius yra labai įtemptas, tačiau lenktynininkas su malonumu dalyvaudavo Lietuvos čempionato etapuose. Rokui tai puiki galimybė palaikyti sportinę formą, o jo varžovams KZ2 klasėje – papildoma motyvacija pasirodyti kuo geriau.


Pirmąjį RB Lietuvos kartingo čempionato etapą Rokas Baciuška praleis dėl dalyvavimo trečiame pasaulio čempionato etape Meksikoje, tačiau gegužės mėnesį Šiauliuose, birželį – Aukštadvaryje, liepos – Kuršėnuose ir rugsėjo  mėnesį Vilniuje jį turėtume išvysti dalyvių arba bent jau renginio svečių gretose. 


„Man pačiam važiavimas šių metų Lietuvos čempionate bus labiau treniruočių pobūdžio, reprezentacinis, nes dėl įtempto grafiko ir dalyvavimo pasaulio ralio-reidų čempionate tikrai negalėsiu atvykti į visus etapus. Bet galiu pasakyti, kad mūsų kartingo lenktynininkai yra labai greiti: jau keletas pastarųjų metų įrodė, kad man niekas jokių nuolaidų nedaro ir dėl vietos ant garbės pakylos reikia kovoti iš visų jėgų“, - konkurenciją garantuoja pasaulio čempionas.


2023 metais RB Lietuvos kartingo čempionate tradiciškai bus 6 etapai, vienas iš jų vyks Latvijoje, Rygoje. Taip pat numatyti 3 „Baltic Cup“ varžybų etapai, vienas iš jų – Lietuvoje. Visų kategorijų prizininkų sezono gale laukia įspūdingi apdovanojimai: pagrindinis čempionato rėmėjas R. Baciuška visiems 1-3 vietų laimėtojams įteiks kvietimus į išskirtinį renginį – „Master Class su pasaulio čempionu“, kurį sudarys pažintis su jo valdoma technika, motyvacinis seminaras, o pagrindiniu akcentu taps pasivažinėjimas Roko bagiu ir visų akimirkų įamžinimas. Taip pat, OK, OK Junior ir KZ2 kategorijų sezono nugalėtojams LKF su partneriais „Energy Corse“ dovanos galimybę dalyvauti varžybose Italijoje. Rėmėjas suteiks važiuoklę, variklį, padangas varžyboms, kurą, telemetrijos analitiko paslaugas, o vairuotojui teks pasirūpinti tik kelionės, viešbučio išlaidomis. Tuo tarpu 2-3 vietas užimsiantiems dalyviams pirmąkart LKF istorijoje bus įteikiami piniginiai prizai. 


Daugelis etapų šiemet vyks dvi dienas: kadangi be čempionato ir taurės varžybų trasose kovos „Rotax Max Challenge Lietuva“ ir „Baltic Karting Academy“ bei „Retro“ klasių bendruomenė, lenktynininkai kovos ir šeštadieniais, ir sekmadieniais. 


Pirmasis RB Lietuvos kartingo čempionato etapas vyks jau kitą savaitę, o kartingo varžybų ambasadoriaus R. Baciuškos balandį laukia „Sonora Rally“ lenktynės Meksikoje: ten bus stengiamasi išlaikyti šių metų pasaulio čempionato lyderio poziciją.